The Complete 2009 SBO Qualifiers Results Thread


#1

Seeing as how there’s barely any translated simplified info on this all in one spot, thought I’d start one… Info taken from the Tougeki Website, with help from various sources and people that can read and translate the info.

Street Fighter IV - 2v2 Teams - Taken from nohoho’s blog

A-1 Block - Emilio (KE) / Denpa (SG)
A-2 Block - Dosuintoka (RU) / Torimeshi (DH)

B-1 Block - Umeso (EH) / Dashio (VI)
B-2 Block - Itabashi Zangief (ZA) / Fudo (RY)
B-3 Block - Bon chan (SG) / Togawa (RY)
B-4 Block - Mago (SG) / Nemo (CH)
B-5 Block - Iyo (DH) / Shiro (AB)
B-6 Block - Gosho (RU) / Kyabetsu (VI)
B-7 Block - Mizoteru (BL) / Ichi (SG)
B-8 Block - Daigo (RY) / Nuki (CH)
B-9 Block - Akimo (HO) / Kirisuto (RU)
B-10 Block - Ojisan Boy (SG) / Tokido (AK)

C-1 Block - Yoshio (GU) / Ii Desu Kesu Bat (EH)
C-2 Block - Ii Hara (DH) / Shizuoka Saikyo (BL)
C-3 Block - Momochi (AK) / Kindevu (RU)

D-1 Block - E-toro (SG) / Hard M Yasuda (CH)
D-2 Block - Naiki (RU) / Kigunasu (SG)
D-3 Block - RF (SG) / Satsui no Hadou (AK)
D-4 Block - Umezono (BI) / Uryo (VI)
D-5 Block - Eita (AK) / Maeda Taison (BA)

E-1 Block - Hishou usagi (SG) / Noriyasu (AK)
E-2 Block - Kenpippi (AB) / HOT (BL)
E-3 Block - Chari (BL) / Kouji (ZA)

F-1 Block - Sutoraikusan (KE) / Aka me ryuu (RY)
F-2 Block - Yazu (GU) / Bean (SG)
F-3 Block - Rabo (AB) / Tecchan (RU)

Last Chance Block - Makoto (VE) / Dan (RY)

Foreign Qualifiers:

PlanetZero Block - fubarduck (AK) / Jonlo (SG)
Stunfest Block - Justin Wong (BA) / Marn (RU)
Denjin Block - CaliPower (RY) / Combofiend (VI)
Korean Block - Laugh (RY) / Madana (ZA)
Taiwan Block - GamerBee (AK) / Gao Fu Bin (RU)

Virtua Fighter 5 R - 3v3 Teams

A-1 Block - Kakashi (Jacky) / Shindou Jacky (Lau) / Shirotora (Pai)
A-2 Block - Rasutobo-zu (Sarah) / Macha (Goh) / G (Jacky)
A-3 Block - (Star) no Hikaru (Jacky) / Chiba Sana Ko (Aoi) / Berokun (Jean)

B-1 Block - Ojirozaurusu DS 455 (Lion) / Yakitori. (Jean) / Tanakage (Sarah)
B-2 Block - Yudo (Jacky) / Jishaku (Taka Arashi) / Jin (Kage)
B-3 Block -
B-4 Block - Dorasuman (Sarah) / Gu chi poppo (Jacky) / Poruno (Goh)
B-5 Block - Tarachan (Jean) / Chin.ken’ichi (Shun) / KING (Pai)
B-6 Block - Chibita (Lion) / SHU (Shun) / Kurita (Taka Arashi)
B-7 Block - Akuma Pai (Pai) / Sha-ku (Vanessa) / Takumi (Aoi)
B-8 Block - Itoshun (Brad) / Fudo (Lion) / Itabashi Zangief (Shun)
B-9 Block - Gorgeous (Eileen) / Yutenji (Lau) / Joseph (Akira)
B-10 Block - Kamaage (Akira) / Akape (Goh) / Zettoman (Lei-Fei)
B-11 Block - Ho-musuteki Aki (Akira) / Masuda (Aoi) / Erufaba (Shun)
B-12 Block - Gorugonzo-ra (Lau) / Shironeko (El Blaze) / Kaibutsu (Vanessa)
B-13 Block - Mon Kichi (Vanessa) / Mishimastar (Brad) / Tanjun (Shun)

C-1 Block - Sonikku (Star) Sara (Sarah) / Chieri (Jacky) / Shaba Otoko (Eileen)
C-2 Block - Jurietta sa ra (Sarah) / Mukki-aki (Akira) / Aichan (Aoi)
C-3 Block - Kurupa (Eileen) / Makoto (Akira) / Suguru (Lion)
C-4 Block - Hauru (Kage) / Fu-min (Lei-Fei) / Ware susumu (Vanessa)

D-1 Block -
D-2 Block - Erubi (Wolf) / Ena (Pai) / Gigusu (Brad)
D-3 Block - Anaguma (Jacky) / Cho-taro (Jean) / YOU (Sarah)

E-1 Block - Shizuru (Akira) / Dabussa (Vanessa) / Furaingu (Jacky)
E-2 Block - Goroaki (Akira) / To-masu Okada (Lion) / Mikan (Eileen)
E-3 Block - Kamereon (Sarah) / O Niku (Jeffry) / Kingujo~ (Lau)

F-1 Block - Kiyotaka (Akira) / Tonkatsu toushu (Lau) / Koguma (Eileen)
F-2 Block - Rabukonbo (Brad) / Jada (Jacky) / Marukome X (Aoi)
F-3 Block - P-time (Kage) / Toma Lion (Lion) / Chappi (Jacky)

Last Chance Block -

Foreign Block 1 -
Foreign Block 2 -

Tekken 6: Bloodline Rebellion - 3v3 Teams

A-1 Block - Ide (Jack-6) / Raiki (Bruce) / Chierushi (Roger Jr.)
A-2 Block - Koji (Jin) / Kozou (Lee) / Yasashii tosan (Julia)
A-3 Block - Ryouiki (Leo) / Yuikokusu (Lei) / Miimo (Xiaoyu)

B-1 Block - Hepo (Paul) / Kenchi (Marduk) / Akai hyakujuu ou (Yoshimitsu)
B-2 Block - Yuu (Music Note) (Anna) / Yuki (Julia) / Deku (Steve)
B-3 Block - Kousuke (Heihachi) / Chokoyan (Bob) / ??? (King)
B-4 Block - Oujikusu (Bruce) / Fukushu (Lars) / Bakushi (Bryan)
B-5 Block - Hari (Lee) / Desutori (Star) Ao (Alisa) / Jigoro (Eddy)
B-6 Block - E Honda (Lili) / Junchan (Julia) / RAUM (Wang)
B-7 Block - Yuu (Feng) / Shou (Devil Jin) / Nobi (Dragunov)
B-8 Block - Pekosu (Bob) / Ryuuke (Roger Jr.) / Oriba (Julia)

C-1 Block - Hammer (Paul) / Tea stalk (Lee) / JURIO (Lars)
C-2 Block - Mister (Hwoarang) / Piichan (Anna) / Ese (Steve)
C-3 Block - Ko mizu (Lei) / chair (Julia) / ZEST (Asuka)
C-4 Block - Tanu KID (Nina) / Surokun (Asuka) / Dachan (Julia)

D-1 Block -
D-2 Block -
D-3 Block - Himajin souchou (Kazuya) / Ou emon (Bryan) / Tengoku (Nina)
D-4 Block - Iwa shon (Christie) / Kojin (King) / Yunbo (Steve)
D-5 Block - Joe (Nina) / Kyamome (Hwoarang) / Mist (Lee)

E-1 Block - Yutakachan (Marduk) / Ri-gu (Lars) / Daise (Steve)
E-2 Block - Fe (Leo) / Nezugiyo (Jack-6) / Hourou kamome (Bob)
E-3 Block - Niru (King) / LLI (Roger Jr.) / Pepe Go Masume (Jack-6)
E-4 Block - Yukko (Lili) / Kongarihouji (Anna) / FOX (Xiaoyu)

F-1 Block - Mattari (Eddy) / HIZA Masuta (Law) / Supesharuhan-s (Lee)
F-2 Block - Moto kare (Jack-6) / Taisei (Bob) / Ta-ku (Miguel)
F-3 Block - Shamo (Bob) / Nyanchu (Ganryu) / Taikare (Feng)
F-4 Block - Jackler (Jack-6) / Miya (Baek) / Hameko (Lili)

Last Chance Block 1 -
Last Chance Block 2 -

Foreign Qualifiers:

Korean Block - Help Mee (Lee) / Soyongdori (Devil Jin) / Malgu (Law)
Chinese Block - Tian Yuan Yuan (Law) / Fubin (Ganryu) / Fatty (Paul)

Tatsunoko vs Capcom - Singles

A-1 Block - Udakarasu (Karas/Ryu)

B-1 Block - Jakku (Ken/Karas)
B-2 Block -
B-3 Block - Fumifumi (Megaman/Roll)
B-4 Block - Pochi (Jun/Ryu)
B-5 Block - Kumo Soto Kagami (Yatterman-1/Karas)
B-6 Block - Aka chouchin (Casshern/Ryu)
B-7 Block - Maruku K.Y (Ken/Chun Li)
B-8 Block - Ion (Karas/Ryu)
B-9 Block - Hanta-man (Yatterman-1/Karas)
B-10 Block - Tokino Tobira (Gold Lightan)
B-11 Block - Hachiman no Koutaishi (PTX)
B-12 Block - Kaiten ou (Ken/Megaman)
B-13 Block - Ao@BT (Doronjo/Ryu)
B-14 Block - Yuuchan (Ken/Chun Li)

C-1 Block - Kaiten ousama (Ken/Karas)
C-2 Block - Bo nasuketsubatto (Morrigan/Doronjo)
C-3 Block - Yamu (Chun Li/Ryu)
C-4 Block - Jaian (Chun Li/Ryu)
C-5 Block - Kenchin (Karas/Yatterman-1)
C-6 Block - G.X (Casshern/Roll)

D-1 Block -
D-2 Block - Nekonohi (Ken/Tekkaman)
D-3 Block - GO1 (Karas/Ryu)
D-4 Block - Nichiyou ge ma (Casshern/Tekkaman)
D-5 Block -
D-6 Block - Cha-jiman Takeshi (Ryu/Ken)
D-7 Block - Kyamei (Ken/Tekkaman)

F-1 Block - Meteo (Ryu/Morrigan)

Last Chance Block -

Foreign Qualifiers:

Arcade UFO Block 1 - Marn (Karas/Ryu)
Arcade UFO Block 2 - Gustavo (Gold Lightan)

Fate/Unlimited Codes - Singles

A-1 Block - Hikyuu (Archer)
A-2 Block - Satochi (Rin)
A-3 Block - Burasuto (Berserker)
A-4 Block -
A-5 Block - Tsuppari (Lancer)

B-1 Block - Yu-sama (Gilgamesh)
B-2 Block - Koru (Gilgamesh)
B-3 Block - Yoeko (Caster)
B-4 Block - RNP (Shiro)
B-5 Block - Kuroda (Rider)
B-6 Block - Chinmi (Rider)
B-7 Block - Tatsumi P (Rin)
B-8 Block - Miya (Berserker)

C-1 Block - Su-pa-tera (Berserker)
C-2 Block - Karasu (Saber)
C-3 Block - Maron’o niichan (Saber)
C-4 Block - Shinohara (Shiro)
C-5 Block - Shissho (Berserker)
C-6 Block - Tori no tate (Lancer)
C-7 Block - Tsubu (Berserker)

D-1 Block - BT (Rin)
D-2 Block - Arata (Gilgamesh)
D-3 Block -
D-4 Block - 138 (Lancer)
D-5 Block - Oeppu (Rider)
D-6 Block - Kubo (Kirei)

E-1 Block - Yuujin Seiba (Saber)
E-2 Block - Yama (Lancer)
E-3 Block - Deguchi (Lancer)

F-1 Block - Tamamayu (Caster)

Last Chance Block 1 -
Last Chance Block 2 -

Street Fighter III: 3rd Strike - 3v3 Teams

A-1 Block - Eriru (CH) / DAI-CHAN (YU) / Shuu (Q)
A-2 Block - Tetsugoshi (Q) / Hiroemon (KE) / Suzu (CH)
A-3 Block - Yamakofu (DU) / Yutori (YU) / Magu (RY)

B-1 Block - Kazuya (AL) / Mimora (MA) / Shuu (AK)
B-2 Block - Tsubo (CH) / M2C (MA) / KZ (AK)
B-3 Block - Ruu (RY) / Y.S.B. (HU) / TM (Q)
B-4 Block - Boss (YU) / Rikimaru (CH) / Momochi (MA)
B-5 Block - Nuki (CH) / Akahori (HU) / Yakkun (YU)
B-6 Block - RX (UR) / Vanao (RY) / Koushun (CH)
B-7 Block - Ikego (EL) / Roku (KE) / Genki (AL)
B-8 Block - Pierrot (RE) / Tokura (YA) / Aiku (DU)
B-9 Block - Ochibi (YU) / Tokido (CH) / KO (YA)

C-1 Block - Uraken (AK) / Hirochan (OR) / ? (YU)
C-2 Block - Yoiyami (IB) / Gussan (MA) / Hiroshi (DU)

D-1 Block - Shouhei (DU) / Afro (UR) / Dot (AK)
D-2 Block - Umezono (CH) / Matano (DU) / Yuki Otoko (AK)
D-3 Block - K (CH) / Chinta (KE) / Shiro Itachi (MA)
D-4 Block - Futon (YA) / Iyun (YU) / Burubon (AK)
D-5 Block - Izumi (CH) / Hanabishi (YU) / Tsumun (RE)
D-6 Block - Jam Ojisama (NE) / Oroyan (YA) / Shie (KE)

E-1 Block - Kokujin (DU) / Happyaku ichi (KE) / Saru (YU)
E-2 Block - PinoAB7 (NE) / Messatsu Yarou (UR) / Thanatos (OR)
E-3 Block - Nomoto (AK) / Inzai Sensei (CH) / Maikeru Tan (KE)

F-1 Block - Kopun (IB) / Nihiro (UR) / Macho Banana (CH)
F-2 Block - Takami (CH) / Yusuke (YU) / Muro (KE)
F-3 Block - Yuurei (YA) / Koji (UR) / CHAP (MA)
F-4 Block - DED (KE) / Shirokuro (CH) / Derun (Music Note) (YU)

Last Chance Block 1 - MOV (CH) / Kuroda (Q)
Last Chance Block 2 - Match (AK) / Mester (YU) / Ma Junior (KE)

Foreign Qualifiers:

Stunfest Block - Justin Wong (CH) / Marn (YU) / Hsien Chang (KE)
Denjin Block - Ricky Ortiz (CH) / Deadeye (YA) / Emphy (UR)
Taiwan Block - Rockpon (KE) / zato918 (AK) / asahy (MA)

BlazBlue - Singles - Taken from this thread on dustloop.com

A-1 Block - Miu (Jin)
A-2 Block - Denpa (Taokaka)
A-3 Block - F (V-13)
A-4 Block - Dora (Bang)
A-5 Block - Ki-fa (Arakune)

B-1 Block - Ensei sei uzai (Rachel)
B-2 Block - Saki (V-13)
B-3 Block - Kurenai ya (Noel)
B-4 Block - Ora (Ragna)
B-5 Block - Souji (Arakune)
B-6 Block - Isa (Arakune)
B-7 Block - Tsubaki (Carl)
B-8 Block - Fu-mo (Arakune)
B-9 Block - Hima (Arakune)
B-10 Block - DIE-chan (Litchi)
B-11 Block - Aoniku (Rachel)
B-12 Block - Len (Jin)
B-13 Block - Zero (Hakumen)
B-14 Block - Kyaku (Carl)
B-15 Block - Kazuhira (Taokaka)
B-16 Block - BLEED (Litchi)
B-17 Block - Mepo (Taokaka)
B-18 Block - Inoue (V-13)
B-19 Block - Yume (Rachel)
B-20 Block - Tokido (Arakune)
B-21 Block - Nyannyannyu (V-13)

C-1 Block - Konan (Jin)
C-2 Block - NEFE (V-13)
C-3 Block - Satou=ONE (Arakune)
C-4 Block - Bonus Game (Rachel)
C-5 Block - Kamiyu (Arakune)
C-6 Block - Kakutou bishin ~ Taokaka ~ (V-13)
C-7 Block - Reria (V-13)
C-8 Block - Masutani (Bang)
C-9 Block - Ako (Arakune)
C-10 Block - Cho (V-13)
C-11 Block - Saraba Chikyuu (Rachel)

D-1 Block - HeartNana (Noel)
D-2 Block - Kechan (Rachel)
D-3 Block - Mekasue (Carl)
D-4 Block - N-O (Rachel)
D-5 Block - Ribaia (V-13)
D-6 Block - Kouji (Tager)
D-7 Block - Tsukasa (V-13)
D-8 Block - Eru (Rachel)
D-9 Block - Toriatsukai-ch?i (Arakune)

E-1 Block - Nochun (Litchi)
E-2 Block - Nezu (Bang)
E-3 Block - Godhand@HID (Jin)
E-4 Block - Ike (Star) Men (V-13)
E-5 Block - Keshigomu (Noel)
E-6 Block - Makoto (V-13)
E-7 Block - Tobari (Rachel)
E-8 Block - Shounen (Litchi)
E-9 Block - Kogatan (Jin)
E-10 Block - Maria (Arakune)

F-1 Block - Kimoniku (Rachel)
F-2 Block - Wataru (Ragna)
F-3 Block - ANG (V-13)
F-4 Block - Barosupe (Jin)

Last Chance Block - Shuta (Ragna)

Foreign Qualifiers:

PlanetZero Block - Kidviper (Jin)
UFO Block - Goryus (V-13)
Taiwan Block - Azu (V-13)

Sugoi! Arcana Heart 2 - 2v2 Teams - Thanks to HeartNana for the info!

A-1 Block - VGJ (Fiona), Gao (Dorothy)
A-2 Block - Pashi (Fiona), JEO (Mei Fang)
A-3 Block - Hami (Catherine), Ashibe (Petra)
A-4 Block - Kami Konoha 12P Kara (Konoha), Kasumi LOVE (Heart Symbol) (Akane)

B-1 Block - decoy (Mei Fang), Shinoyama (Clarice)
B-2 Block - Tanukichi (Saki), Kyouken (Zenia)
B-3 Block -
B-4 Block - Kuromago (Angelia), JYAKKARU (Mei Fang)
B-5 Block - Futtou (Mei Fang), Tekusucha (Elsa)
B-6 Block - Taikou @ ketsu waribashi oto shi (Kira), Z.X (Dorothy)
B-7 Block - JYAKKUFUROSUTO (Elsa), SURIMU (Nazuna)
B-8 Block -
B-9 Block - Furi~da (Lieselotte), Uo-zu (Lilica)

C-1 Block - Pincho (Heart), Nekodiru (Kira)
C-2 Block -
C-3 Block - Kuro Aran (Saki), Ando~727 Love (Catherine)
C-4 Block - Kan hane (Maori ), Sayuu (Catherine)
C-5 Block - Jyamu (Lilica), ACT (Maori)

D-1 Block - Motoyama (Clarice), Maji(star)kin J (Nazuna)
D-2 Block -
D-3 Block - Genchan (Clarice), Rei (Zenia)
D-4 Block -

E-1 Block - Gachihomo kishi nao (Heart), Gachimuchi houshi iki (Kira)
E-2 Block - Emujima (Catherine), REU (Angelia)

F-1 Block - Aan!? (Lieselotte), Nande!? (Kira)
F-2 Block - Nao (Mei Fang), Yuni (Maori)
F-3 Block - Mabushin (Mei Fang), Karate Kenji (Petra)
F-4 Block - Tapioka (Kira), Kaichou@HK (Heart)
F-5 Block - Kouya (Kamui), Kyamei (Mei Fang)

Last Chance Block -

Foreign Block 1 -
Foreign Block 2 -

Guilty Gear XX Accent Core - 3v3 Teams - Taken from this thread on dustloop.com

A-1 Block - ASA (PO) / LOK (BA) / NOB (SO)
A-2 Block - Seta (SL) / Consomme (PO) / H.H (DI)
A-3 Block - Mitsurugi (ZA) / Osaka B (FA) / Natsume (DI)

B-1 Block - Fumo (AB) / Kakeru (SL) / Goro (JA)
B-2 Block - Mike (JA) / Ogawa (ED) / Ogaiba (SO)
B-3 Block - Koichi (IN) / Haaken (PO) / Kishitaka (SO)
B-4 Block - En (SL) / Lime Key (AN) / Nanashi (VE)
B-5 Block - Imo (ZA) / 012 (SO) / Taku (SL)
B-6 Block - Zero (OS) / Yossan (IN) / Minami (CH)
B-7 Block - Isa (ED) / Machaboo (KY) / Nemo (TE)
B-8 Block - Kazuki (DI) / Kawin (PO) / Inoue (OS)
B-9 Block - J.T. (MI) / Satoshi (PO) / Shouji (TE)
B-10 Block - Satou (JO) / Chonari (ZA) / Mugen (BR)

C-1 Block - Kisha (FA) / AGF (AN) / BoB (ED)
C-2 Block - Maruken (BA) / Shou (DI) / Kyapu (ED)
C-3 Block - FAB (PO) / RF (FA) / Karun (JA)
C-4 Block - Rena (MI) / Eki (ZA) / Hasu (DI)

D-1 Block - MDR (ED) / Kanata (SL) / Makkii (DI)
D-2 Block - Ruki (DI) / Tsujikawa (SL) / Koto (BA)
D-3 Block - Dogura (RO) / Gibson (ED) / Kada (BA)
D-4 Block - Shounen (TE) / Woshige (MI) / N-O (VE)

E-1 Block - Tsubu (AB) / Niku-kyuu (CH) / MINT (TE)
E-2 Block - K-mura (ED) / Doubt (SL) / Kiabui (AX)
E-3 Block - Kazuna (BA) / Samitto (CH) / Kedako (MA)

F-1 Block - Tabino (KY) / NON (PO) / Tuurio (IN)
F-2 Block - LOX (JA) / Isamu (VE) / Roy (SO)
F-3 Block - Sunacchi (TE) / Ekusu (DI) / Uzansu (AB)

Last Chance Block - Ogiwara (SL) / Senhai (CH) / Ochiai (PO)

Foreign Qualifiers:

Europe Block - Marn (ED) / FlashMetroid (JA) / Steve Harrison (KY)
PlanetZero Block - SH_ (BA) / Jan (PO) / Latif (ED)
Arcade UFO Block - Stunedge (KY) / Cue (ED) / Blacksnake (VE)
Taiwan Block - GLORIA (SL) / Mio (AB) / Atetsu (MA)

Anyways, I’ll try my best to keep this post updated if people can help contribute to this thread; thanks!


#2

Holy, nice work. :tup:


#3

SF4

  • Nemo and Mago on a team? Oh shit, nasty.

  • Guile and Honda team qualifying? Wow, major props.

  • RF + Satsui no Hadou - Sagat + Akuma…double oh shit, that’s a buffed team for sure.


#4

Thank you for putting this together.


#5

SF4 Planet Zero block is Fubarduck (AK) and Jonlo (SG).


#6

Not to be picky, but there’s no space between the Heart and Nana. I dunno why they messed it up. Thanks ^_^;


#7

nice work :tup:


#8

Tokido plays BB? :looney:


#9

I hope Elvenshadow gets a spot in sbo ggxxac.


#10

Suggoi! Arcana Heart 2 Qualifier chart:
A-1 Block -?VGJ (Fiona), Gao (Dorothy)
A-2 Block - Pashi (Fiona), JEO (Mei Fang)
A-3 Block - Hami (Catherine), Ashibe (Petra)
A-4 Block - Kami Konoha 12P Kara (Konoha), Kasumi LOVE (Heart Symbol) (Akane)

B-1 Block - decoy (Mei Fang), Shinoyama (Clarice)
B-2 Block - 6/7
B-3 Block - (Results not yet posted)
B-4 Block - Kuromago (Angelia), JYAKKARU (Mei Fang)
B-5 Block - 6/14
B-6 Block - 5/30
B-7 Block - JYAKKUFUROSUTO (Elsa), SURIMU (Nazuna)
B-8 Block - 6/28
B-9 Block - 5/24

C-1 Block - Pincho (Heart), Nekodiru (Kira)
C-2 Block - (Results not yet posted)
C-3 Block - Kuro Aran (Saki), Ando~727 Love (Catherine)
C-4 Block - 6/14
C-5 Block - Jyamu (Lilica), ACT (Maori)

D-1 Block - Motoyama (Clarice), Maji(star)kin J (Nazuna)
D-2 Block - 6/20
D-3 Block - 7/5
D-4 Block - (Results not yet posted)

E-1 Block - 6/6
E-2 Block - 5/31

F-1 Block - 6/21
F-2 Block - Nao (Mei Fang), Yuni (Maori)
F-3 Block - Mabushin (Mei Fang), Karate Kenji (Petra)
F-4 Block - 6/7
F-5 Block - Kouya (Kamui), Kyamei (Mei Fang)

I’ll just update this post when i get the chance to keep all the info in one place for you.


#11

HeartNana: Thanks! And fixed the first post for you.


#12

yellow is hard to read


#13

SBO!!! Shit’s HOT!


#14

Just noticed that there’s a Bruce player on one of the teams for T6. This brings joy to my heart.


#15

bruce is in the top 10 chars in BR


#16

A new team has qualified.

3rd Strike, F-2 Block: Takami (CH) / Yusuke (YU) / Muro (KE)

On a side note, I’ll get around to doing TvC and FUC results soon…

Edit: Another team has qualified.

GGXXAC, Taiwan Block: GLORIA (SL) / Mio (AB) / Atetsu (MA)


#17

This is the team I predict will win SBO.

:clapdos:


#18

Finished translating everything; all the results should be up to date, barring some results yet to be reported. If there’s any translation mistakes or mislabeled characters or whatnot, lemme know and I’ll fix it.


#19

thanks for doing this!


#20

This year’s SBO is going to be off the hook.